REGULAMIN ŚWIADCZENIA USŁUG ORAZ ZAKUPU PRODUKTÓW
za pośrednictwem Serwisu www.dietetyk-aleksandra.pl
Niniejszy tekst stanowi regulamin świadczenia usług dietetycznych zawieranych drogą elektroniczną oraz zakupu produktów elektronicznych za pośrednictwem www.dietetyk-aleksandra.pl oraz sklepu internetowego(dalej jako „Regulamin”), z uwzględnieniem: przepisów ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (T.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 344) (dalej jako „Ustawa o świadczeniu usług”), ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (T.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 287 z późn. zm.) (dalej jako „Ustawa o prawach konsumenta”), Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (dalej jako „RODO”)
§ 1.
Ogólne postanowienia
- Niniejszy Regulamin dotyczy rodzaju, zakresu i zasad świadczenia usług oraz sprzedaży produktów. Określa również warunki zawierania i rozwiązywania umów o świadczenie usług i sprzedaż produktów drogą elektroniczną. Regulamin obejmuje również postępowanie reklamacyjne oraz warunki świadczenia usług dietetycznych, doradztwa żywieniowego, układania jadłospisów dietetycznych drogą elektroniczną oraz sprzedaży produktów w ramach serwisu internetowego dostępnego pod adresem www.dietetyk-aleksandra.pl.
- Serwis jest prowadzony przez PEAK SOLUTIONS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ, z siedzibą w Warszawie, przy alei Jana Pawła II 43A/37B, 01-001 Warszawa. Firmy posiada REGON: 52455637, NIP: 5273044619. Kontakt: fitandstuffed123@gmail.com.
- Użyte w Regulaminie określenia mają następujące znaczenie:
- Usługodawca – PEAK SOLUTIONS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ, z siedzibą w Warszawie, przy alei Jana Pawła II 43A/37B 01-001 Warszawa. Posiada REGON: 52455637, NIP: 5273044619. Kontakt: fitandstuffed123@gmail.com.
- Pacjent – osoba fizyczna, osoba prawna lub jednostka organizacyjna, która posiada zdolność do czynności prawnych i korzysta z usług świadczonych drogą elektroniczną przez Usługodawcę poprzez stronę www.dietetyk-aleksandra.pl. Ponadto Pacjent zaakceptował niniejszy Regulamin i dokonuje lub dokonał zakupu usługi w Serwisie.
- Klient – osoba fizyczna, osoba prawna lub jednostka organizacyjna, która ma zdolność do czynności prawnych i korzysta z usług świadczonych drogą elektroniczną przez Usługodawcę za pośrednictwem strony www.dietetyk-aleksandra.pl. Klient akceptuje Regulamin i dokonuje zakupu usługi w Serwisie.
- Konsument – Pacjent będący osobą fizyczną, który dokonuje czynności prawnej z Usługodawcą, będącym przedsiębiorcą, niezwiązanej bezpośrednio z działalnością gospodarczą lub zawodową tej osoby.
- Dietetyk – specjalista ds. żywienia, posiadający odpowiednie kwalifikacje do wykonywania zawodu dietetyka, współpracujący/zatrudniony przez Usługodawcę, który udziela profesjonalnych porad zdrowotnych zgodnie z tematyką Serwisu www.dietetyk-aleksandra.pl.
- System teleinformatyczny – zespół urządzeń informatycznych i oprogramowania, które działają razem, umożliwiając przetwarzanie, przechowywanie, wysyłanie i odbieranie danych przez sieci telekomunikacyjne przy użyciu odpowiedniego urządzenia końcowego zgodnie z przepisami prawa telekomunikacyjnego.
- Serwis – strona internetowa, utrzymywana przez Usługodawcę i dostępna pod adresem www.dietetyk-aleksandra.pl.
- Adres elektroniczny – oznaczenie systemu teleinformatycznego, które umożliwia komunikację za pomocą środków elektronicznej komunikacji, w szczególności poczty elektronicznej.
- Pakiet – zbiór usług świadczonych przez Usługodawcę na rzecz Pacjenta, który jest opisany w niniejszym regulaminie lub oferowany w serwisie
- Użytkownik – to Pacjent, który ma uprawnienia do korzystania z Serwisu i jest zobowiązany do przestrzegania niniejszego Regulaminu.
- Użytkownicy mają ciągły dostęp do Regulaminu poprzez stronę internetową dietetykaleksandra.pl, co umożliwia im zapoznanie się z jego treścią, pobranie, odtworzenie oraz zapisanie na dysku lub innym nośniku w dowolnym momencie.
- Użytkownik jest zobowiązany do przestrzegania niniejszego Regulaminu.
- Użytkownik ma obowiązek przestrzegania zakazu nadużywania środków komunikacji elektronicznej i nie dostarczania treści do systemów teleinformatycznych Usługodawcy, które:
- powodują zakłócenie pracy lub przeciążenie systemów teleinformatycznych Usługodawcy lub innych podmiotów zaangażowanych w świadczenie usług drogą elektroniczną,
- są niezgodne z obowiązującymi przepisami prawa,
- naruszają prawa osób trzecich, normy społeczne, moralne, dobre obyczaje, są obraźliwe lub wpływają negatywnie na godność innych.
- W przypadkach szczególnych, które mogą wpływać na bezpieczeństwo lub stabilność systemu teleinformatycznego, Usługodawca ma prawo tymczasowo zawiesić lub ograniczyć działanie Serwisu bez wcześniejszego powiadomienia oraz przeprowadzić prace konserwacyjne w celu przywrócenia bezpieczeństwa i stabilności systemu teleinformatycznego.
- Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za przerwy w działaniu Serwisu spowodowane awariami lub przypadkami wadliwego funkcjonowania systemów teleinformatycznych, które są poza kontrolą Usługodawcy.
- Niezależnie od powyższego, Usługodawca ma prawo zakończyć działanie Serwisu w dowolnym momencie na żądanie dostawcy Internetu lub innego uprawnionego podmiotu. Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za szkody wynikłe z wadliwego działania systemu transmisji, takie jak awarie sprzętu, opóźnienia czy zakłócenia w przesyłaniu informacji.
- Usługodawca zastrzega sobie prawo do przerwania działania Serwisu w przypadku stwierdzenia naruszenia przez Użytkownika niniejszego Regulaminu lub obowiązującego prawa.
§ 2.
Zakup produktów elektronicznych oraz warunki świadczenia usług drogą elektroniczną
- Usługodawca gwarantuje prawidłowe funkcjonowanie systemu teleinformatycznego, który jest wykorzystywany w taki sposób, że Użytkownik może w dowolnym momencie zakończyć korzystanie z Serwisu bez ponoszenia kosztów.
- Usługodawca informuje, że korzystanie z usług świadczonych drogą elektroniczną za pośrednictwem Serwisu może wiązać się z pewnym ryzykiem. Szczegółowe informacje dotyczące potencjalnych zagrożeń związanych z korzystaniem przez Użytkowników z usług świadczonych drogą elektroniczną za pośrednictwem Serwisu zostały zawarte w Załączniku nr 1 do Regulaminu, który stanowi integralną część Regulaminu.
- Usługodawca zobowiązuje się spełnić każde żądanie Użytkownika, które zostanie przesłane na adres e-mail: fitandstuffed123@gmail.com. W ramach tego zobowiązania Usługodawca będzie:
- Przesyłać Użytkownikowi aktualne informacje dotyczące specjalnych zagrożeń związanych z korzystaniem z Serwisu.
- Informować Użytkownika o funkcji i celu oprogramowania lub danych, które są wprowadzane do systemu teleinformatycznego używanego przez Użytkownika przez Usługodawcę
- Aby skorzystać z Serwisu, Użytkownik musi spełnić następujące wymagania techniczne, które są niezbędne do współpracy z systemem teleinformatycznym Usługodawcy:
- Mieć dostęp do Internetu (przynajmniej łącze 128 kbps dla Użytkownika).
- Posiadać aktywne konto poczty elektronicznej (e-mail). c. Korzystać z przeglądarki internetowej, takiej jak Internet Explorer w wersjach 5.5 i wyższych, Opera w wersjach 7.x i wyższych, Firefox w wersjach 1.x i wyższych, Google Chrome w wersji 5.0 i wyższych lub Safari 5 lub nowsze, która akceptuje pliki cookies.
- Wyłączenie akceptacji plików cookies i skryptów Java może zakłócić prawidłowe funkcjonowanie strony Serwisu.
- Jeśli chodzi o korespondencję mailową, Użytkownik powinien mieć aktywne konto poczty elektronicznej.
- Jeśli chodzi o załączniki, w tym zwłaszcza pliki tekstowe, Użytkownik powinien mieć zainstalowane odpowiednie oprogramowanie komputerowe, które obsługuje pliki danego rodzaju, takie jak pdf, doc, docx, txt, jpg itp.
- Zakres usług świadczonych przez Usługodawcę nie obejmuje dostarczenia urządzeń ani oprogramowania wskazanych w niniejszym paragrafie.
- Pacjent oraz Klient są zobowiązani do nieprzekazywania treści o charakterze nielegalnym lub bezprawnym.
§ 3.
Zakres i rodzaje usług świadczonych drogą elektroniczną
- W ramach działalności Serwisu oferowane są Usługi i produkty, których warunki i zasady korzystania zostały określone w niniejszym Regulaminie. Usługi te są świadczone przez Usługodawcę na rzecz Pacjenta/Użytkownika i obejmują w szczególności:
- Poradnictwo dietetyczne mające na celu ochronę zdrowia, promocję zdrowia oraz edukację zdrowotną.
- Działalność informacyjna i poradnicza.
- Usługi szkoleniowe, umożliwiające dostęp do materiałów szkoleniowych w formie wideo.
- Sprzedaż produktów szkoleniowych w formie online (alternatywnie w formie stacjonarnej, podczas przygotowanego szkolenia/konferencji).
- Sprzedaż ebooków.
- W Serwisie dostępne są następujące Pakiety Współpracy Dietetycznej:
- Współpraca indywidualna w opcji -> 1 miesięcznej lub 3 miesięcznej
- Pakiety stanowią ofertę dla Użytkowników zainteresowanych tematyką odpowiedniego odżywiania zgodnie z zasadami zdrowego stylu życia. Dotyczy to zarówno Użytkowników cieszących się dobrym zdrowiem i dążących do zapobiegania chorobom, jak również Użytkowników w szczególnych okresach życia lub osób chorych, które pragną poprawić swoje zdrowie
- Współpraca indywidualna w opcji -> 1 miesięcznej lub 3 miesięcznej
- Aby Pacjent mógł skorzystać z usługi, konieczne jest dokonanie płatności i przesłanie zgłoszenia.
- Po dokonaniu pełnej wpłaty za wybrany Pakiet oraz wypełnieniu ankiety i tabeli pomiarów, uprawnienie do korzystania z usług oferowanych przez Serwis w ramach dostępnych Pakietów zostanie aktywowane i/lub przesłane mailowo w ciągu maksymalnie 7 dni roboczych. W przypadku współpracy dietetycznej, termin rozpoczęcia współpracy jest ustalany indywidualnie.
- Nie ma ustalonego minimalnego czasu trwania zobowiązań Pacjenta wynikających z umowy o świadczenie usług.
- Ceny Pakietów usług współpracy dietetycznej wynoszą:
- Współpraca indywidualna:
- 1 miesięczna – 349,00 zł
- 3 miesięczna – 799,00 zł
- Konsultacja dietetyczna:
- konsultacja dietetyczna – 179 zł
- konsultacja dietetyczna z 7 dniowym indywidualnym jadłospisem – 249 zł
- konsultacja dietetyczna premium z 10 dniowym indywidualnym jadłospisem – 299 zł
- dodatkowa konsultacja kontrolna – 49 zł
- Cena usługi dietetycznej obejmuje:
- porady i konsultacje dietetyczne,
- jadłospis na 7 dni tygodnia z dokładnym rozkładem dań i opisem ich przygotowania, do stosowania przez okres miesiąca,
- na przestrzeni miesiąca współpracy dopuszczalne są 3 korekty jadłospisu,
- indywidualny kontakt z Dietetykiem umówiony za porozumieniem stron przez wybraną platformy typu Facebook, Messenger, Whatsapp, Skype lub inne umożliwiające kontakt na odległość.
- Usługodawca ma prawo odstąpić od umowy w przypadku:
- Jeśli Dietetyk zauważy, że dla skuteczności współpracy Pacjent powinien skonsultować się z innym specjalistą (na przykład psychologiem, psychiatrą, psychoterapeutą), a Pacjent zignoruje tę zalecenie,
- Gdy Pacjent zostanie zdiagnozowany z bulimii lub anoreksji, lub gdy istnieje podejrzenie tych chorób,
- W przypadku braku zachowania kultury i wzajemnego szacunku ze strony Pacjenta.
- Jeśli Pacjent zdecyduje się zrezygnować z planowanej wideorozmowy z Dietetykiem, musi poinformować Usługodawcę najpóźniej 48 godzin przed planowanym terminem rozmowy. Jeśli nie zgłosi takiej rezygnacji, rezerwacja zostanie anulowana, a koszty nie będą podlegać zwrotowi.
- Indywidualny jadłospis jest tworzony na podstawie szczegółowego wywiadu żywieniowego, pomiarów ciała oraz ewentualnie zdjęć Pacjenta.
- Usługodawca utrzymuje kontakt z Pacjentami za pośrednictwem wiadomości wysyłanych i odbieranych przez Pacjenta na wcześniej ustalonej platformie umożliwiającej komunikację na odległość.
- Cena zakupu szkolenia online lub produktu cyfrowego obejmuje materiały w formie elektronicznej.
- W przypadku szkoleń i produktów, usługi te mają charakter jednorazowy i polegają na udostępnieniu Klientowi materiałów w formie online.
§ 4.
Warunki nabywania usług i produktów
- Aby złożyć zamówienie i zawrzeć umowę dotyczącą usług dietetycznych, Pacjent musi wybrać odpowiedni pakiet na stronie internetowej www.dietetyk-aleksandra.pl i postępować zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami.
- Wszystkie ceny uwidocznione w Serwisie oraz Regulaminie podane są w złotych polskich i są cenami brutto.
- Podczas składania zamówienia na usługę dietetyczną, Pacjent musi wybrać formę płatności. W Serwisie dostępne są następujące metody płatności:
- Płatności elektroniczne za pośrednictwem zewnętrznego dostawcy Przelewy24.
- Przelew bankowy na konto Usługodawcy. Po zarezerwowaniu wybranego Pakietu, Pacjent otrzymuje e-mailem numer rachunku bankowego, na który należy dokonać płatności. Pakiet uznaje się za opłaconu po zaksięgowaniu wpłaty na rachunku bankowym Usługodawcy. W tytule płatności Pacjent powinien podać swoje Imię, Nazwisko oraz nazwę Pakietu.
- Jeśli Pacjent wybierze formę płatności wymienioną w punkcie 4 lit. a), powinien dokonać płatności niezwłocznie po złożeniu zamówienia. Jeśli płatność nie zostanie dokonana w tym terminie, Serwis skontaktuje się z Pacjentem w celu wyjaśnienia opóźnienia.
- Jeśli Pacjent wybierze formę płatności wymienioną w punkcie 4 lit. b), płatność powinna być dokonana na rachunek bankowy Usługodawcy o numerze: 41 1140 2004 0000 3602 8341 6065 w Banku mBank. Świadczenie usługi uważane jest za spełnione w dniu zaksięgowania wpłaty na rachunku bankowym Usługodawcy.
- Informacje znajdujące się na stronach Serwisu dotyczące oferowanych usług oraz produktów, w szczególności ich opisy oraz ceny, nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (T.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 1360 z późn. zm.), lecz zaproszenie do zawarcia umowy w rozumieniu art. 71 tej samej ustawy.
- Pacjent jest świadomy, że usługi świadczone przez Usługodawcę nie gwarantują osiągnięcia oczekiwanych rezultatów ze względu na różnorodne czynniki środowiskowo-medyczne, które wpływają na efektywność Usługi dietetycznej. Pacjent rozumie również, że konsultacje udzielane przez Usługodawcę w ramach wybranego Pakietu opierają się na indywidualnej interpretacji stanu zdrowia, wyników badań oraz profesjonalnej wiedzy i doświadczeniu Dietetyka. Ponadto, przygotowywane spersonalizowane jadłospisy opierają się na założeniu, że Pacjent udzielił pełnej i prawdziwej informacji w wywiadzie żywieniowym, bez ukrywania żadnych istotnych danych i informacji o stanie zdrowia.
- Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za Usługi dietetyczne udzielone w przypadku, gdy Pacjent dostarczył niekompletne lub fałszywe informacje, nie ujawnił pełnego stanu zdrowia, nie przedstawił wszystkich istotnych informacji dotyczących swojego zdrowia, lub dostarczył niekompletne dokumenty lub badania.
- Pacjent rozumie, że indywidualny plan żywieniowy opracowany dla niego opiera się na aktualnej wiedzy naukowej. Jednak z uwagi na nieprzewidywalne mechanizmy działające w organizmie człowieka, nie można zagwarantować, że Pacjent osiągnie zamierzone efekty przyjętego planu.
- Pacjent deklaruje, że nie będzie dokonywać samodzielnych modyfikacji w indywidualnym planie żywieniowym i będzie konsultować wszelkie zmiany z Usługodawcą. Ponadto, przed rozpoczęciem stosowania otrzymanego planu żywieniowego, Pacjent skonsultuje się z odpowiednim lekarzem w celu oceny stanu zdrowia oraz ustalenia braku przeciwwskazań do proponowanej diety. Pacjent będzie również utrzymywać regularne konsultacje z lekarzem w trakcie stosowania diety.
§ 5.
Reklamacja oraz szkolenia stacjonarne
- Pacjent/Użytkownik ma prawo zgłosić reklamację dotyczącą świadczonych usług przez Usługodawcę.
- Pacjent/Użytkownik powinien jak najszybciej zgłosić reklamację w przypadku wystąpienia sytuacji, które budzą zastrzeżenia. Reklamację można przesłać drogą mailową na adres fitandstuffed123@gmail.com, z wpisaniem w tytule wiadomości „Reklamacja”, lub wysłać listem na adres Usługodawcy, czyli PEAK SOLUTIONS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ, ul. Jana Pawła II 43A/37B, 01-001 Warszawa. REGON: 52455637, NIP: 5273044619.
- Usługodawca rozpatruje reklamację złożoną przez Pacjenta udzielając odpowiedzi w formie papierowej lub drogą mailową bez zbędnej zwłoki, jednak nie później niż w terminie 14 dni od dnia wpływu reklamacji do Usługodawcy.
- Pacjent ma również możliwość skierowania sprawy do:
- stałego polubownego sądu konsumenckiego działającego przy Inspekcji Handlowej,
- wojewódzkiego inspektora Inspekcji Handlowej z wnioskiem o wszczęcie postępowania mediacyjnego w sprawie polubownego zakończenia sporu między Pacjentem, a Usługodawcą,
- powiatowego (miejskiego) rzecznika konsumentów lub organizacji społecznej, do którego statutowych zadań należy ochrona praw konsumentów,
- sądu powszechnego.
- Sądem właściwym do rozstrzygania sporów związanych z wykonywaniem umowy jest sąd I instancji, w którego okręgu Usługodawca ma siedzibę. Pacjent może również skorzystać z tzw. właściwości przemiennej określonej w art. 33 i 34 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (T.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 1805 z późn. zm.).
- W sytuacji szkolenia w formie stacjonarnej, Usługodawca zastrzega sobie prawo do anulowania szkolenia do dwóch dni roboczych przed planowanym terminem rozpoczęcia. Powody anulacji mogą obejmować niedostateczną liczbę uczestników, nieprzewidziane okoliczności losowe lub inne niezależne od Usługodawcy zdarzenia.
- W przypadku odwołania szkolenia stacjonarnego wniesione płatności za udział osób w szkoleniu zostaną w całości zwrócone na rachunki bankowe, z których zostały wpłacone w terminie 3 dni roboczych od dnia odwołania szkolenia, chyba że Usługodawca uzgodni inny termin szkolenia z zawierającym umowę – Klientem lub Konsumentem.
- Informacja o zmianie miejsca szkolenia lub jego anulowaniu zostanie przekazana Uczestnikowi za pośrednictwem podanego adresu e-mail w formularzu lub będzie przekazana telefonicznie przez Usługodawcę uczestnikowi lub osobie reprezentującej zgłaszającego uczestnika.
§ 6.
Odstąpienie od umowy
- Konsument mający status Pacjenta ma możliwość zrezygnowania z umowy zawartej na odległość w ciągu 14 dni od daty jej zawarcia, bez konieczności podawania przyczyny i ponoszenia dodatkowych kosztów, z wyjątkiem określonych w Ustawie o prawach konsumenta.
- Konsument może złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy przy użyciu formularza, którego wzór jest przedstawiony w Załączniku nr 2 do Regulaminu. Nie jest jednak wymagane korzystanie z tego formularza, a Konsument może złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy w inny sposób.
- Prawo do odstąpienia od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa lub na odległość nie przysługuje Konsumentowi w przypadku umów wymienionych w art. 38 Ustawy o prawach konsumenta.
- Pacjent/Użytkownik, zapoznając się z niniejszym regulaminem, akceptuje informację o tym, że przed rozpoczęciem świadczenia został poinformowany o utracie prawa do odstąpienia od umowy, jeżeli Usługodawca w pełni zrealizował usługę za wyraźną zgodą Pacjenta/Użytkownika.
- Usługodawca zastrzega sobie możliwość anulowania nowej, nieaktywnej współpracy, jeśli Użytkownik nie uzupełnił tabeli pomiarów i ankiety przez okres dłuższy niż 30 dni, nie dokonując przy tym zwrotu za zamówienie.
- Do Pacjenta niebędącego Konsumentem odpowiedzialność kontraktowa Usługodawcy z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania zobowiązania, ograniczona jest do wysokości zapłaconej ceny za usługę.
- Odpowiedzialność Usługodawcy w powyższym zakresie nie obejmuje korzyści, które Pacjent niebędący Konsumentem mógłby osiągnąć, gdyby szkody mu nie wyrządzono.
§ 7.
Opinie
- Użytkownik ma możliwość dobrowolnego i bezpłatnego wystawienia oceny oraz opinii dotyczących produktów zakupionych w Serwisie.
- Po dokonaniu zakupu, Usługodawca wysyła Użytkownikowi wiadomość e-mail z prośbą o ocenę i opinię na temat zakupionych produktów.
- Opinia może zostać wystawiona jedynie przez Użytkownika, który zakupił produkt w Serwisie Usługodawcy.
- Opinie są prezentowane przez Usługodawcę w Serwisie i są dostępne dla wszystkich odwiedzających.
§ 8.
Prawa autorskie
- Wszelkie utwory dostępne w Serwisie, a w szczególności zdjęcia, materiały graficzne oraz treści stanowią przedmiot praw autorskich przysługujących Usługodawcy i są objęte ochroną zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (T.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 2509).
§ 9.
Ochrona danych osobowych i bezpieczeństwo informacji
- Zgodnie z art. 13 ust. 1 RODO, informujemy, że Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest PEAK SOLUTIONS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą w Warszawie, przy alei Jana Pawła II 43A/37B 01-001 Warszawa, REGON: 52455637, NIP: 5273044619
- Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w zakresie podanym przez Panią/Pana za pośrednictwem formularzy zgłoszeniowych i innych form kontaktu z Administratorem danych osobowych, w zakresie niezbędnym do nawiązania, ukształtowania treści, zmiany, rozwiązania i prawidłowej realizacji usług świadczonych drogą elektroniczną. W szczególności Państwa dane będą przetwarzane w celu realizacji Usług składanych w Serwisie, w celach marketingowych, w celu dostarczenia Usługi, w celu rozpatrywania składanych przez Państwa reklamacji, dochodzenia roszczeń oraz w celu archiwizacji.
- W przypadku, gdy Państwa dane będą przetwarzane w celu realizacji zamówień na Usługi składane w Serwisie, Państwa dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. pkt. b) RODO. W przypadku, gdy Państwa dane będą przetwarzane w celu rozpatrywania złożonych przez Państwa reklamacji, dochodzenia roszczeń, Państwa dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 pkt. f) RODO (prawnie uzasadnionych interesów realizowanych przez administratora lub przez stronę trzecią) oraz, w razie wyrażenia dodatkowych zgód – na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a RODO – w zakresie i w celach wskazanych w treści tych zgód.
- Pani/Pana dane osobowe mogą być ujawnione:
- podmiotom publicznym uprawnionym na podstawie odrębnych przepisów, na potrzeby prowadzonych przez nie postępowań,
- trenerom współpracującym z Administratorem Danych w zakresie realizacji Usługi,
- innym zewnętrznym podmiotom wspierającym Administratora danych osobowych w zakresie usług informatycznych, księgowych lub współpracujących z Administratorem danych osobowych w ramach kampanii marketingowych, przy czym takie podmioty będą przetwarzać dane na podstawie umowy z Administratorem danych osobowych i wyłącznie zgodnie z jego poleceniami.
- Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państw trzecich lub organizacji międzynarodowych.
- Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane do czasu wykonania umowy, a także po jej zakończeniu w celach związanych z:
- dochodzeniem roszczeń w związku z wykonywaniem umowy (tj. co do zasady maksymalnie przez okres 10 lat od dnia zakończenia wykonania umowy),
- wykonaniem obowiązków wynikających z przepisów prawa, w tym w szczególności podatkowych i rachunkowych,
- dane dla celów marketingowych:
- w przypadku przetwarzania danych na podstawie zgody,
- do czasu trwania akcji marketingowych bądź do momentu wycofania zgody,
- w przypadku przetwarzania danych na podstawie prawnie uzasadnionego celu Administratora danych osobowych,
- do czasu trwania akcji marketingowych bądź do momentu wniesienia sprzeciwu;
- w przypadku wyrażenia przez Panią/Pana zgody na przetwarzanie danych osobowych w innych celach, Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane do momentu wycofania przedmiotowej zgody.
- Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, a w razie wyrażenia dodatkowej zgody, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
- Jeśli uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO, przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa.
- Podanie przez Panią/Pana danych osobowych zawartych w formularzu zgłoszeniowym, jest warunkiem zawarcia umowy. W razie niepodania danych osobowych, Administrator danych osobowych nie będzie w stanie świadczyć usług związanych z realizacją Usługi.
- Pani/Pana dane nie będą wykorzystywane do zautomatyzowanego podejmowania decyzji która opiera się wyłącznie na zautomatyzowanym przetwarzaniu, w tym profilowaniu, i wywołuje wobec Pani/Pana skutki prawne lub w podobny sposób istotnie na Panią/Pana wpływa.
§10.
Postanowienia końcowe
- Usługodawca może dokonywać zmian w Regulaminie Serwisu.
- Gdy nastąpią zmiany w Regulaminie, Serwis powiadomi Pacjentów o wprowadzonych modyfikacjach. Nowe postanowienia Regulaminu będą wiążące dla Pacjentów od momentu zaakceptowania przez nich tych postanowień.
- W przypadku pojęć niezdefiniowanych w Regulaminie, należy rozumieć je zgodnie z znaczeniem określonym w obowiązujących przepisach prawa bądź ich literalnym brzmieniu.
- Regulamin wchodzi w życie od 01.07.2023 r.
Załącznik nr 1 do Regulaminu Serwisu www.dietetyk-aleksandra.pl
Usługodawca, wykonując obowiązek z art. 6 pkt 1) ustawy z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną, informuje o szczególnych zagrożeniach związanych z korzystaniem przez Użytkowników z usług świadczonych drogą elektroniczną za pośrednictwem Serwisu www.dietetyk-aleksandra.pl. Potencjalne zagrożenia powinny być wzięte pod uwagę, chociaż Usługodawca stosuje środki zapobiegawcze mające na celu zabezpieczenie infrastruktury przed nieuprawnionym dostępem osób trzecich. Poniżej przedstawiamy podstawowe zagrożenia związane z korzystaniem z Internetu:
- Złośliwe oprogramowanie (malware): różnego rodzaju aplikacje lub skrypty, takie jak wirusy, robaki, trojany, keyloggery, dialery, które mogą działać szkodliwie, przestępczo lub złośliwie wobec systemu teleinformatycznego użytkownika.
- Programy szpiegujące (spyware): programy śledzące działania użytkownika, gromadzące informacje o nim i wysyłające je autorowi programu bez jego wiedzy i zgody.
- Spam: niechciane i niezamówione wiadomości elektroniczne rozsyłane jednocześnie do wielu odbiorców, często zawierające reklamy.
- Phishing: wyłudzanie poufnych informacji osobistych (np. haseł) poprzez podszywanie się pod godną zaufania osobę lub instytucję.
- Włamania do systemu teleinformatycznego użytkownika za pomocą narzędzi hackerskich, takich jak exploit i rootkit.
Aby uniknąć tych zagrożeń, użytkownik powinien zabezpieczyć swój komputer i inne urządzenia elektroniczne używane do połączenia z Internetem za pomocą programu antywirusowego, który powinien być regularnie aktualizowany. Ochronę przed zagrożeniami zapewniają także:
- Włączona zapora sieciowa.
- Regularna aktualizacja oprogramowania.
- Nieotwieranie załączników poczty elektronicznej pochodzących od nieznanych nadawców.
- Ostrożność podczas instalacji aplikacji i czytanie ich licencji.
- Wyłączenie makr w plikach MS Office nieznanego pochodzenia.
- Regularne skanowanie systemu programem antywirusowym i antymalware.
- Szyfrowanie transmisji danych.
- Instalacja programów prewencyjnych zapobiegających włamaniom.
- Używanie legalnego systemu i aplikacji pobranych z zaufanego źródła.
Załącznik nr 2 – Wzór formularza odstąpienia od umowy
(formularz ten należy wypełnić i odesłać tylko w przypadku chęci odstąpienia od umowy)
1. Adresat: PEAK SOLUTIONS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ z siedzibą w Warszawie, przy alei Jana Pawła II 43A/37B 01-001 Warszawa, REGON: 52455637, NIP: 5273044619
2. – Ja/My(*) niniejszym informuję/informujemy (*) o moim/naszym odstąpieniu od umowy o świadczenie następującej usługi: …. (*)
– Data zawarcia umowy (*)
– Imię i nazwisko konsumenta(-ów)
– Adres konsumenta(-ów)
– Podpis konsumenta(-ów) (tylko jeżeli formularz jest przesyłany w wersji papierowej)
– Data
(*) Niepotrzebne skreślić.
Załącznik nr 3 – Pouczenie o odstąpieniu od umowy
Prawo odstąpienia od umowy
Pacjent ma prawo odstąpić od umowy świadczenia usług w terminie 14 dni bez podania jakiejkolwiek przyczyny. Termin do odstąpienia od umowy wygasa po upływie 14 dni od zawarcia umowy. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, Pacjent musi poinformować Usługodawcę o swojej decyzji o odstąpieniu od niniejszej umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia. Aby zachować termin do odstąpienia od umowy, wystarczy, aby Pacjent wysłał informację dotyczącą wykonania przysługującego Pacjentowi prawa odstąpienia od umowy przed upływem terminu do odstąpienia od umowy. Mogą Państwo skorzystać z wzoru formularza odstąpienia od umowy, nie jest to jednak obowiązkowe. Mogą Państwo również wypełnić i przesłać formularz odstąpienia od umowy lub też jakiekolwiek inne jednoznaczne oświadczenie drogą elektroniczną za pośrednictwem Serwisu www.dietetyk-aleksandra.pl.
W przypadku skorzystania z tej opcji, prześlemy Państwu niezwłocznie potwierdzenie otrzymania informacji o odstąpieniu od umowy dostępne na trwałym nośniku, np. za pośrednictwem poczty e-mail.
Skutki odstąpienia od umowy
W przypadku odstąpienia od niniejszej umowy, Pacjentowi zwracane są niezwłocznie wszystkie otrzymane przez Usługodawcę od Pacjenta płatności, a w każdym przypadku nie później niż 14 dni od dnia, w którym Usługodawca został poinformowany o decyzji Pacjenta o wykonaniu prawa odstąpienia od umowy. Zwrotu płatności dokonamy przy użyciu takich samych sposobów płatności, jakie zostały przez Pacjenta użyte w pierwotnej transakcji.
Jeżeli przy zawieraniu umowy Pacjent wyraził zgodę na wykonywanie usługi przed upływem terminu odstąpienia od umowy, Pacjent może odstąpić od umowy, ale spoczywa nim obowiązek zapłaty za świadczenia spełnione do chwili odstąpienia.
Jeżeli przy zawieraniu umowy Pacjent wyraził zgodę na wykonywanie usługi przed upływem terminu odstąpienia od umowy, a usługa została wykonana w pełni, Pacjent utraci prawo do odstąpienia od umowy zgodnie z art. 38 ustawy prawo o konsumentach.